Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Po więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce skieruj się tutaj.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem często z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają hotele, pensjonaty i kempingi, zabytki i muzea, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. piękno regionalnego folkloru, zamek na Wawelu oraz trasy rowerowe.

Portal o atrakcjach w Małopolsce nie zapomina zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego