Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tu.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje oraz mapy

By pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko odnajdą muzea i zabytki, kempingi, motele i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy czar małopolskiego folkloru.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego