Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Chcesz zamówić platformę rowerową na hak? Wejdź na https://tinyurl.com/y22bl2kw.

Rozbudowa ścieżek dla rowerów nie tylko w dużych miastach, ale także w wielu miasteczkach wypoczynkowych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wczasy rozmyślamy, czy zabrać jeszcze rower. Jeśli nasz rower to „składak”, a wyjeżdżamy w pojedynkę, można po prostu spakować go do bagażnika. Kłopoty pojawiają się, jeśli wyruszamy z kilkuosobową rodziną i chcemy zapakować parę rowerów. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z platformy rowerowej.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy na dach – o czym należy wiedzieć?

Rowery da się transportować na dachu auta, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej montowanej na haku. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja pozwala na transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednak mają też nieco wad. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, bywa niemałym problemem szczególnie dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego ustawienie rowerów na dachu zwiększa wysokość samochodu, i chociaż zwykle nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niskimi bramami, mostami czy kładkami dla pieszych, to wpływa na sterowność samochodu ze względu na większą podatność na mocne powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak przedłużają pojazdy, wskutek tego osoby nimi kierujące powinni zachować zwiększoną ostrożność podczas parkowania tyłem oraz cofania auta. Rowery wiezione na platformie nieraz także sterczą poza boczną krawędź auta, co może przeszkadzać w wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych uliczkach.

Przed kupnem bagażnika na rower sprawdź jego maksymalny udźwig oraz sposób zabezpieczenia rowerów

Postanawiając o nabyciu bagażnika rowerowego na hak powinno się wpierw odpowiedzieć sobie na parę pytań. Nie jest to najtańszy sprzęt, zatem trzeba już na wstępie ustalić ile sztuk jednośladów maksymalnie będziemy potrzebowali zabrać ze sobą. Platforma na rower znanej marki, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i jeśli zamawiamy ją myśląc o rodzinnych wyprawach, opłaca się wybrać taką, na której zamontujemy trzy lub cztery rowery. Drugim ważkim czynnikiem jest obliczenie całkowitej wagi rowerów – przed zakupem platformy należy upewnić się czy uniesie ona ładunek jaki planujemy na niej umieścić. Dowiedzmy się dodatkowo jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość uchwytów utrzymujących jednoślad w miejscu minimalizuje szanse na jego przesunięcie się w czasie przewozu, grożące potencjalnym zarysowaniem karoserii. W razie wątpliwości, jaki bagażnik rowerowy wybrać, rekomendujemy skonsultować się z pracownikiem sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]