Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien PCV, wejdź na www.serwismeteo.pl.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, a także separują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]