Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Zamów uszczelnianie okien Warszawa.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jakkolwiek również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także zrealizować zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]