Przebieg badań wysokościowych

Zleć badania wysokościowe Bielsko Biała.

Wielu z nas działania na wysokości kojarzy przede wszystkim z myciem okien w wieżowcach lub serwisowaniem kominów. W myśl obowiązujących w naszym kraju przepisów są to zaś wszelkie prace wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace prowadzone są co najmniej 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W których przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – gdzie się udać?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, w której otrzymamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile oczywiście efekty będą pozytywne – otrzymamy orzeczenie umożliwiające działania na wysokościach. Zdarza się jednak, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie mamy wiele czasu – w takich wypadkach najlepiej postąpimy udając się sami do okulisty, laryngologa oraz neurologa w celu wykonania badań, zaś potem przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie sprawdzone?

Badania wysokościowe powinny wykryć choroby, które sprawiają, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego rodzaju schorzeń zaliczają się w szczególności epilepsja oraz zaburzenia równowagi, wady oczu (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (choć możemy to ominąć stosując szkła kontaktowe), jak również zez. Lekarz powinien poza tym odmówić wystawienia zaświadczenia, jeżeli chorujemy na nieuregulowaną cukrzycę oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 3 lata, natomiast osoby które ukończyły 50 rok życia – co roku.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]