Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skieruj się w to miejsce jeżeli potrzebujesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią starannie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się tylko kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]