Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/ znajdziesz aktualną ofertę przyjęć komunijnych w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście duża zabawa dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że wszystko skupione jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice robią wszystko, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – szukaj od razu jak będzie ustalona data wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie sali komunijnej. Podejmowanie gości w domu jest z reguły opcją wtedy, jeżeli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w głośne eventy rodzinne, na które sprasza się niekiedy prawie setkę gości, z tej przyczyny zazwyczaj odbywają się w domach weselnych i restauracjach. Jeżeli planujemy zarezerwować pojemny lokal, trzeba rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ustalony termin komunii. W sezonie komunijnym istotnym problemem może okazać się również znalezienie dobrej firmy cateringowej, zatem opłaca się wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunię. Niezbędne jest także to, aby sala na komunię umiejscowiona była tak, aby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się malowniczymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. quada bądź zabawkowych pistoletów.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]