Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Dalsze informacje o wywozie starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zagracały miejsca w domu, przeważnie przestawiamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Rzecz jednak w tym, iż po jakimś czasie i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż normalne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, będących okazją do tego, aby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz strychu.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, połamane meble, fragmenty ram okien czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie rupieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą także fachową asystę przy sprzątaniu komórki, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne użycie surowca

Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich podług materiału, z którego są wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia nowych biurek, łóżek bądź regałów.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]