Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Catering świąteczny - zajrzyj w to miejsce po dalsze informacje o tej usłudze.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, ale spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Często kadra firmy aranżuje je sama, przynosząc osobiście ugotowane potrawy, jednakże w dużych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest skuteczny. Aby więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, dużych, jak i tych w niewielkim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe dania i smakowite frykasy

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej rodzimych świątecznych potraw. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z łososia lub karpia, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które na ogół podawane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki śledziowej bądź śledzia z borowikami. Warto również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, makowiec lub kutię z miodem.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Za planowanie Wigilii w firmie powinno się zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić datę wydarzenia i dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe oszacowanie przypuszczalnej liczby gości uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie wystarczającą ilość porcji. Rekomendujemy omówić z pracownikami menu i razem wybrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, czy też są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, jednak nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]