Czym jest mass collect?

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszystkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów nierzadko mających miejsce w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie spływu opłat – o plusach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i mBank) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc obsługuje około 100 faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]