Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie polecamy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do wymagań i potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.