Inwestowanie w sztabki złota – czy to się opłaca?

Tutaj znajdziesz sztabki złota.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest dziś tak dochodowe jak jeszcze parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki dają zysku spowodowały, że Polacy szukają strategii, które pomogą ich pieniądzom dawać za jakiś czas poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja

Na wstępie należy wyraźnie zaakcentować, że lokata finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto zazwyczaj nie ulega silniejszym i słabszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna i ekonomiczna nierzadko zwiększa jego wartość. Oczywiście można zauważyć wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres natychmiast można zobaczyć, że wraz z upływem czasu idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalną walutą, w dzisiejszych czasach jest stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, jak również – wciąż na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu wykorzystanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo piloty do telewizorów) jest nieraz nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez następne dziesięciolecia trend ten nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – czy każdego stać na ich nabycie?

Słysząc o lokacie finansów w sztabki złota większość osób błyskawicznie oceni, iż to nie dla nich, przez wysoki koszt. Jednakże złote sztabki są wytwarzane w różnorodnych wagach, wobec tego właściwie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są też idealne jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem chętnie nabywają cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, jak również 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Toteż warto kupować sztabki złota o różnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na drobne sztabki.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]