Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wymiany walut online? Nie wahaj się! Zajrzyj na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie do tej pory spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w szybko transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które chce wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionego dnia. Następnym i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) lub w określonym przez klienta dniu.

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę, a także znaczną wolność w rozporządzaniu funduszami. Wykorzystują je też osoby uczące się lub pracujące za granicą i osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.