Projekty gabinetów medycznych. O czym należy wiedzieć urządzając gabinet?

Profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich - dalsze informacje o tej usłudze poznasz tutaj.

Planowanie gabinetu medycznego to nie wyłącznie kwestia estetyki i wizerunku, ale również wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet powinien gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale również spełniać normy. O czym trzeba wiedzieć, tworząc gabinet oraz komu należałoby to zadanie zlecić?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa

Dobrze zaprojektowany gabinet lekarski musi spełniać parę warunków:

  • być wygodny dla pacjentów i dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • estetycznie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z regulacjami. To oznacza, że:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej i gabinetu stomatologicznego lub 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta ma posiadać taką powierzchnię, jaka gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów medycznych to właśnie dzięki własnemu obszernemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a równocześnie przedstawiało się estetycznie i równocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają także świadomość, jakie kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki niezmiernie ważna jest też ergonomiczność – prawidłowo i profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i komfortowy.

Dane firmy:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]