Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Jeśli chcesz zamówić podłogi panelowe, kliknij tutaj.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż potem producent może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]