Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Wycieczka w Alpy Austriackie - tutaj znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już na wskroś wszystkie szlaki w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najbardziej znane szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo adresowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest wiele interesujących ofert adresowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga zdobywać nowe umiejętności. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie cudownym doświadczeniem, niosącym przyjemność z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]