Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, kultowe oraz nowe, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne i nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny pejzaż – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie amatorów, jednak też uznanych alpinistów i himalaistów.