Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Chcesz nabyć multiswitch kaskadowy? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, świadczy wiele czynników. Musi oczywiście być niezawodna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie istotna będzie opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie kolejnych przyłączy nie może być związane z potrzebą wykonywania trudnych robót – w wyniku tego pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, dzięki którym powiększenie sieci okaże się szybkie oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami i złączami, do których podłączane są kable. Jeśli niezbędne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy nowy abonent zamówił usługę – musimy po prostu podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają osiem wtyczek, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – który kupić?

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna ilość wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, jednak w większych obiektach trzeba oczywiście zastosować modele o większej liczbie gniazd. Bardzo istotna jest także separacja między gniazdami a złączami – w największym stopniu wpływa wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]