buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się spore zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie dobrej postawy, polepszenie kondycji, jak również wzmocnienie wszystkich mięśni. Poza tym ma zbawienne oddziaływanie na psychikę: redukuje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. By jednak całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie całej lub części nogi

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego dają ochronę całej nodze, redukując ryzyko powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety są o wiele tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, warto nie zapominać o tym, aby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – czapsy albo sztylpy.

Z czego są szyte buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na materiał, z którego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, mimo to warto się na nie zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy właściciela. Warte uwagi są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko zyskuje pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, lecz jej niższa cena jest sporą walorem.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]