Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej w temacie shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bo to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Dowolność zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich mycie jest bardzo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]