shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Urządzając dom, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe aranżacje, a więc firanki i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi szafy – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z PCV, płyt pilśniowych, a także z drewna. Shuttersy montuje się z reguły na oknach, jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale większość z nas z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, gdyż tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Atuty shuttersów

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: latem uniemożliwiać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które zagmatwać sterczące łańcuszki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]