Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Szukasz ochraniaczy dla konia? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Ci, którzy zwyczajnie nie interesują się jazdą konną, często są zaskoczone, że nogi koni powinno się chronić odpowiednimi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest niesłychanie bogaty i na rynku oferowanych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wykonanych z różnorodnych tworzyw. To powoduje, że nawet obeznani jeźdźcy miewają często kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – parę słów o niektórych ich wariantach

Główną wytyczną do doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w danym momencie uczestniczy. Jest wiele kategorii ochraniaczy: crossowe, rajdowe, skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne oraz specjalistyczne, a każde z wymienionych spełnia inne funkcje. Na przykład, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie ryzyka powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które niekiedy mogą zdarzyć się w czasie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze świetnie absorbują dynamikę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się twardym pancerzem skoncentrowanym na zakryciu tylnej powierzchni oraz boków kończyny konia, co osłania ją w chwili uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się kończyny koni sportowych, które ze względu na udział w przeróżnych zawodach jeździeckich przewożone są częstokroć nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Muszą one być wytworzone z materiałów, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet w czasie bardzo długiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz również kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach, które biorą udział w wyścigach. Kaloszki osłaniają piętkę koni.

Z jakich tworzyw robi się są ochraniacze dla koni?

Miłośnicy jeździectwa szukający ochraniaczy dla konia znajdą niezwykle szeroką ofertę produktów, różniących się od siebie zarówno kosztem, jak i materiałem, z których są wytwarzane. Rzecz jasna, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednakże wymagają one należytej troski oraz pielęgnacji po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będzie trzeba kupić nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach można kupić też gumowe kaloszki dla koni.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]