Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Dalsze informacje o lampie solnej.

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez przeszkód dobierzemy je do aranżacji wnętrza, bowiem są dostępne w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, jako że nie ma kamieni o jednakowych kształtach i strukturze krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo kuli lub piramidy.

Lampa solna a produkcja anionów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, równoważących te generowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest łagodne i uspokajające, zatem poleca się używanie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, gdyż dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]