Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Szukasz aparatu do masażu uciskowego? Odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując tak przepływ limfy. Jest multum powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też dość popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i dość lekkie, dlatego bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe i miażdżyca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]