Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Ciekawi Cię oferta Cafessima? Zajrzyj na cafessima.pl, żeby zdobyć więcej informacji.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest znaczny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Obecnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]