łóżka drewniane 160x200, łóżka drewniane nowoczesne

Jakie łóżko do sypialni dla jednej osoby a jakie dla pary?

Na sen poświęcamy niemal 8 godzin dziennie. To niesłychanie istotny punkt codziennego cyklu życia, który zaniedbany prowadzi do długotrwałego zmęczenia, kłopotów zdrowotnych i generalnie niższej produktywności w ciągu dnia. Lecz by spać głęboko wypada zatroszczyć się o zakup komfortowego łóżka do sypialni.

Rozmiar łóżka ma wpływ na komfort w czasie snu – co doradzają specjaliści?

To, na jakiego rodzaju łóżko do sypialni ostatecznie się zdecydujemy, częstokroć zależy od kubatury pokoju. Eksperci od snu przeważnie doradzają, aby łóżko jednoosobowe posiadało co najmniej 90 cm rozpiętości, jednakże poniektórzy potrzebują 100 czy nawet i 120 cm, by wygodnie się na nim położyć. Z kolei łóżko małżeńskie musi mieć co najmniej 140 cm, a optymalnie – około 160 cm szerokości. Da to odpowiednio sporo miejsca dla każdej pary. W przypadku łóżka małżeńskiego fachowcy rekomendują zakup odrębnych materacy dla każdej z osób. Po co? Każdy z nas się różni, z tej przyczyny rzadko się zdarza, iż materac o danych cechach zagwarantuje spokojny sen obu małżonkom.

Wypada pamiętać, że mówiąc o wymiarach łóżka w rzeczywistości definiuje się szerokość światła ramy równej rozmiarom materaca jaki do niego pasuje. Z tej przyczyny planując sypialnię powinno się uwzględnić całkowite rozmiary mebla, bo czasami są one aż 10 cm większe od powierzchni materaca.

Polecamy też zastanowić się czy kupić łóżko z wezgłowiem lub bez. Jeżeli przed snem masz w zwyczaju czytać książkę bądź obejrzeć telewizję, wezgłowie zapewni odpowiednią podporę dla pleców w trakcie tych kilkudziesięciu minut spędzonych w pozycji siedzącej.

Łóżka drewniane pasują do nowoczesnych stylów aranżacji pomieszczeń

Pomimo, że na rynku oferowane są tysiące wzorów łóżek tapicerowanych oraz na stalowych ramach, najpopularniejsze wciąż pozostają łóżka z drewna. Meble drewniane doskonale współgrają z modnymi stylami aranżacji pomieszczeń, a jednocześnie sprawiają, iż mieszkanie staje się przytulne. Dlatego właśnie kupowane są przez zarządców domów wypoczynkowych oraz hoteli – dzięki nim przyjezdny odczuwa wynajęte wnętrze jako bardziej przyjazne.

Drewno znakomicie nadaje się także na surowiec na najważniejszy element łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka także powinno się dobierać rozważnie, bowiem w znacznym stopniu ma wpływ na nasz komfort w czasie snu. Stelaże wyprodukowane z drewna nie tylko solidnie podpierają materac i są bardzo ciche, ale też są na tyle sprężyste, aby stosownie reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Dane firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]