Dlaczego koniom podaje się mesz?

Jeśli chcesz zamówić mesz dla koni, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Mesz to pożywna karma, która może być dawana wszystkim koniom bez względu na ich ogólny tryb życia i poziom aktywności. Co kluczowe, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi konia substancje, których celem jest między innymi wzmocnienie układu trawiennego, jak również uregulowanie pracy jelit.

Co jest fundamentem meszu dla koni?

Przygotowanie meszu dla konia samemu jest procesem raczej czasochłonnym, jednak nie jest to nadmiernie skomplikowane, a składniki do jego ugotowania są w większości sklepów. Sercem każdego meszu są owies, siemię lniane oraz otręby pszenne. Nieraz w recepturach na mesz pojawia się sól, jednak proponujemy dostarczyć ja zwierzęciu w formie lizawki, która da mu większą radość. Obok wyliczonych powyżej składników mesz można wzbogacić o szereg smakołyków uwielbianych przez konie, jak przykładowo cząstki bananów, seler naciowy, lucerna, czarnuszka czy ziarna słonecznika. W internecie można wyszperać sporo przeróżnych receptur na mesz dla konia, od bardzo prostych do takich z długim spisem komponentów. Dobrze wykorzystać parę z nich, aby dowiedzieć, który spodoba się naszemu koniu.

Gotowe mieszanki meszu można zamówić w sklepach

Należy pamiętać, iż rekomenduje się dawać mesz zdrowym koniom mniej więcej dwa razy w tygodniu, z kolei zwierzętom cierpiącym na wrzody, kolki i pozostałe schorzenia trawienne, specjaliści zalecają tę dietę częściej, również każdego dnia. Nader istotne jest, żeby mesz serwować koniom letni. Dlaczego? Bazowy ingredient meszu, czyli siemię lniane, po zagotowaniu formuje kisiel, który potem otacza ściany żołądka oraz jelit zwierzęca, dzięki czemu łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Z uwagi na to, że własnoręczne ugotowanie meszu trwa z reguły 4 godziny, w sklepach jeździeckich można nabyć gotowe mieszanki, które po dodaniu gorącej wody można po kilku chwilach dać do spożycia koniom.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]