Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Jeśli szukasz czapsów, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]