Co różni maski do włosów od innych odżywek?

Więcej szczegółów o maskach nawilżających do włosów.

Włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich wygląd negatywnie wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce czy też silny wiatr. Równie niebezpieczna może okazać się stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, zasypianie z mokrą głową, farbowanie lub użycie nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Kosmetolodzy często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda nakładania – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najlepiej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak różnego typu olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]