Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Potrzebujesz szatersów? Kliknij tutaj.

Planując wystrój wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firany oraz zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednak równie dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się nadal sporadycznie, ale większość z pewnością kina czy telewizji, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Shuttersy nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie trudności, aby umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niesłychanie szykowny wygląd, a więc zwiększają wartość domu. Warto również podkreślić, iż kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]