Bagażniki bazowe na boksy dachowe

Bagażnik bazowy znajdziesz na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]