Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Znajdź antenę naziemną.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]