Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Co trzeba wiedzieć o Kilimandżaro wycieczka?

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów zachęcają przede wszystkim możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niepowtarzalne widoki, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowne przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty, a także korzystanie z odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]