Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Sprawdź Himalaje wycieczka na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną problemów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]