Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Aktualna oferta wyjazdów trekkingowych znajduje się pod tym linkiem.

Górskie wyprawy przybierają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, największym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]