Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Zajrzyj tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta wypraw górskich.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]