Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o laser wysokoenergetyczny cena, uzyskasz na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest używany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, rwy kulszowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]