Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, lakiery, nakładki), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.