Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Voigt Kraków, odnajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, starczowzroczności, jaskry, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje biegła kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną procedurę leczenia i skorygować wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, dzięki czemu są w stanie zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem użytecznym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry i pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadkami, jak np. pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z gałki ocznej.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]