Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Magnetoterapia aparaty. Więcej na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia też krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]