Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Więcej o aparacie ultradźwiękowym na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Obecnie fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]