Wisiorki srebrne – duży wybór

Znajdź srebrne wisiorki na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.