Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Co trzeba wiedzieć o biżuteria srebrna sklep?

Jest z nami od stuleci i mimo dostępności różnych nowych projektów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą człowieka i umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic zatem dziwnego, że biżuterię równie chętnie noszą panie oraz panowie, dzieci oraz ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – zwykle ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria jest tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, iż jej stosowanie pozwala ustrzec się wielu dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii jest rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno nie wspomnieć też o jego wyglądzie, który łączy się z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo lat, ale należy prawidłowo je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować czy zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Należy przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – unikniemy tak zarysowań.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]