Kolczyki z ametystami

Zamów ametysty

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Kanadzie, Australii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.