malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się opanować najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że został stworzony jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, gwaszem lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Kurs Adobe Photoshop online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Na ogół uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania i istotne metody korzystania z pędzli, należy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]