Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

Aktualna oferta kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w kuchni – ozdabiać ciasta bądź przynosić i wybierać składniki. Chciałabyś wykorzystać fascynację Twojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają przydatne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją kreatywność. A zarazem wspaniale się bawią. Wybieranie oraz mieszanie ingredientów, ćwiczenie prostych przepisów i łączenie ciekawych smaków – całość powoduje, że maluchy chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, jest to tym samym znakomita sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie degustować to, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania trwają 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu maluchy przygotowują danie główne oraz deser. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować pyszny makaron na słodko lub słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, udekorowanej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także wyśmienitą deser – mus z lodami truskawkowymi oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań przynosi dzieciom sporo szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się dekorowaniu deseru czy pieczeniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z maluchami.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]