Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Tu zdobędziesz więcej szczegółów o ofercie wypożyczalni szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje zrobione z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi klienci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]