Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz sklejkę Kraków

Deski szalunkowe to istotny element instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]