Poznaj różne rodzaje kontenerów

Potrzebujesz kontenerów otwartych? Sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy drzwi i okien, a także gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]